ÖVRIGT / Speglar / Spegel/hallmöbel 3535106
*
nr 353 5106
Spegel/hallmöbel
med fast konsolbord, mässing England,88x27 H195
Utrop:
3.500 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 12:41:14
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fast konsolbord hallmöbel mässing england spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
*
Spegel/hallmöbel
nr 353 5106
Spegel/hallmöbel
med fast konsolbord, mässing England,88x27 H195
Utrop: | 3.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 12:41:14 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fast konsolbord hallmöbel mässing england spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32